Sestdiena, 18 maijs 2024 15:52

6.KĀRTA - PAŠIEM SAVA SIGULDA

Uzrakstīja

Iesākumā uzdošu pavisam vienkāršu jautājumu: “Kad jūs pēdējo reizi esiet bijuši pie Gaujas?” Droši vien daudziem to būs diezgan grūti atcerēties…. Tad lūk, lai to būtu izdarīt vieglāk, atliek tik vien kā atbraukt uz Horizonta 6.kārtu Gaujienas pusē un, tad jau Gauju varēsiet redzēt un orientējoties izbaudīt ko ļoti līdzīgu Siguldas gravām!

         Daudzreiz esmu aizdomājies par orientēšanos kā ļoti interesantu un savdabīgu sporta veidu no visdažādākajiem aspektiem. Viens gan ir tāds gana ļoti uzkrītošs - izrādās, ka šis ir viens no sporta veidiem, kurā dalībnieka neveiksmju gadījumā reti,  kad vainīgs ir pats orientierists! Lielākoties gadījumu vaina tiek meklēta kartē vai apvidus attēlošanā, kontrolpunkta novietojumā vai atzīmēšanās sistēmā, kura nav spējusi fiksēt sportista identu un citos līdzīgos. Var būt protams kāds cilvēciskais faktors vai kļūda, bet šī brīža tehnoloģijas kartogrāfijā un rezultātu fiksēšanā ir ļoti, ļoti augstā līmenī un manis pieminēto kļūdu iespējamība ir minimāla.

            Horizonta 6.kārtas sacensību apvidus ir vieta, kurā eks-alūksnietis Edmunds Zvaigzne tālajā 1981.gadā uzzīmēja pirmo un pavisam vienkāršu orientēšanās karti, lai ar tās palīdzību varētu Gaujienas pamatskolas skolniekiem sākt apmācīt orientēšanās pamatus. Un to, kuri  apguva orientēšanos un palika kopā ar šo sporta veidu bija pietiekami krietns skaits. Daudziem tas joprojām ir kā daļa no ikdienas un ir kā veselīgs un aizraujošs dzīves veids - starp viņiem ir arī zināmi sportisti, kas kļuvuši par Latvijas čempioniem un pārstāvējuši valsts izlases dažādās vecuma grupās. Zināmākie noteikti ir Jānis Kūms, Atis un Toms Dandeni, nu un šobrīd jau Austris un Marta Kalniņi, Uvis Sproģis.   

6.kārtas distances gandrīz visām dalībnieku grupām varēs sadalīt tādās kā trīs daļās. Pirmā daļa virzīsies pa Gaujas stāvo nogāzi ar dažāda lieluma  gravām, kuras  šobrīd jau vietām krietni vien sazēlušas un sakuplojušas, tad sekos distances daļa  apvidus līdzenā daļā ar nelielu reljefu, bet noslēdzošā distances daļā ikviens varēs demonstrēt ātru skrējienu ar vienkāršu orientēšanos Gaujmalas atklātajā daļā.

 Karte, protams,  “pilnīgi svaiga”!!  Mērogs  1:7 500 un augstumlīknes  ik pēc 5m.

Tāds vēl tāds labs jautājums? Vai uz šo kārtu ciemos atbrauks arī tie gaujienieši, kas šobrīd tur vairs nedzīvo, bet ar orientēšanos nodarbojas citur Latvijā!?

Marķējums uz sacensību centru būs no A2 šosejas  Virešos  pie pagrieziena uz Gaujienu. Sacensību centrs atradīsies netālu no Melderīša ezera.

Sacensību diena solās būs jauka un interesants skrējiens ar karti un kompasu arī!

Uz tikšanos starta vietā!

Lasīts 266 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 18 maijs 2024 15:54

Bilžu Galerija

©1984-2024 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas.
Izstrādāja OK Alūksne