Iveta

Iveta

Nemanot aizritējuši divi brīnišķīgi vasaras mēneši kopš šī gada HORIZONTA pēdējās pavasara kārtas, kura gan šogad bija vien tikai otrā.......

Īsti jau orientēšanās nebija un nav apstājusies, daudzi no mums pabija Latvijas čempionātos, piedalījās rogainingos un citās tuvākajā apkārtnē notiekošajās sacensībās.  Bet nu klāt jau HORIZONTA rudens posms un uz šīs sezonas 3.kārtu 11.augustā esiet gaidīti pie mūsu leģendārā soļotāja Ādolfa Liepaskalna atjaunotā  piemiņas akmens, kura apkārtnē ļoti skaistā, tehniskā un „ātrā apvidū” būs iespēja  veikt kādu no septiņām vidējā garuma distancēm. Svarīgi šādu kārtu ir aizvadīt arī tādēļ, ka pavisam drīz, līdzīgos mežos risināsies gadskārtējā klubu stafete un Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē.

Gribas novēlēt visiem aktīvi izmantot dotās iespējas piedalīties HORIZONTĀ, kurš pirmo reizi tā pastāvēšanās vēsturē tiks organizēts līdz pat septembra beigām!

Tātad tiekamies jau 11.augustā, kā vienmēr no pulksten 16 līdz 19!

Svētdiena, 12 Jūlijs 2020 08:19

KLĀT SKRIEŠANAS SERIĀLA NOSLĒDZOŠĀ KĀRTA

            Ar jaunu, nekad neskrietu trases apli skriešanas seriāla „Izskrien vasaru” dalībniekus gaidīs ceturtā un arī pēdējā šo sacensību kārta! Starts un finišs šoreiz tieši pie Pomonas tempļa. Tur arī atradīsies reģistrācijas telts - GPS 57.4245251,27.0618741.

            Lai nokļūtu uz reģistrācijas vietu ieteicams izvēlēties celiņus, kas ved no pilsētas un peldēšanas vietas „Vējiņi” puses, pretējā gadījumā, jūs iekļūsiet sacensību aplī. Ja arī esiet tur iegājuši, lūgums, tad būt ļoti uzmanīgiem, lai nepatraucētu tiem dalībniekiem, kuri, jau skrien distanci.

             Uzreiz atgādinām, ka pēc kārtas noslēguma, risināsies seriāla godalgoto vietu ieguvēju apbalvošana, protams, uz to var palikt ikviens, un tas arī būtu ļoti vēlams. Ceremonijas sākums paredzēts ap pulksten 20.30.

            Un nobeigumā – vairāk par trasi. 1km aplis būs gana prasīgs un ļoti interesants. Tajā šoreiz būs jāšķērso daži parka tiltiņi, trases posmi bez cieta seguma, tāpat sagaidāms viens lēzens un garš kāpums (sk. trases shēmu - ŠEIT). Noteikti iesakām rast iespēju trasi iepazīt jau iepriekš!

            Lai emocijām bagāta šī skriešanas seriāla pēdējā tikšanās!

 

           P.S. Kopvērtējums pēc 3.kārtas - ŠEIT

 

Hei!

Veiksmīgi pozitīvā gaisotnē ar interesantu trasi un vasarīgi lavbvēlīgos laika apstākļos ir aizvadīta arī skrējiena noslēdzošā kārta. Paldies jums visiem par dalību, paldies Marienburgas vilki un 4.kārtas rezultāti - šoreiz gan bez punktiem un secības pēc punktiem būs - ŠEIT, jo kā redzējāt, viss notika uz vietas, bet KOPVĒRTĒJIMS jau ar punktiem ir atrodams - ŠEIT

Un uz tikšanos nākamajā gadā vai citos skaistos sporta pasākumos!

Piektdiena, 03 Jūlijs 2020 16:27

IZSKRIENAM VASARU JAU 3.REIZI - 9.JŪLIJĀ

Kā tas parasti mēdz būt sporta sacensībās, tad katrs tur ierodas ar savu mērķi. Vieni piedalās, lai gūtu  prieku, satiktu draugus, izklaidētos un atpūstos, bet ir krietni daudz tādu, kuri distanci veic ar pilnu atbildību, cenšas pieveikt to pēc iespējas ātrāk un uzlabot savu sniegumu. Viņiem arī bieži rodas jautājums? Cik precīza tad ir trase, vai tā nav par garu vai īsu?

Pēdējos gados trases uzmērīšanai tiek izmantoti arvien precīzāki instrumenti un kā viens no lietotajiem seriāla vajadzībām ir šis sertificētais mērinstruments (sk.attēlu), kuru izmanto gan ceļu būvē, gan daudzās citās jomās, kas saistītas ar precīziem mērījumiem.

Skriešanas seriālā iebildumi parasti ir no skrējējiem, kuri izmanto rokas pulksteņus ar GPS, jo ļoti bieži pulkstenis parāda, ka ir neprecizitāte. Skaidrojums ir pavisam vienkāršs – līdz ko GPS signāls tiek traucēts vai nedaudz nobīdīts, arī mērījums vairs nav precīzs. Īpaši tas ir izteikts daudzviet Muižas parkā, kuram blakus atrodos NBS kājnieku skola.

„Izskrien vasaru” 3.kārta risināsies  jau 9.jūlijā, starts un finišs pretim Jaunajai pilij. Trases aplis ir uzmērīts un tā garums būs 1008 metri, bet kā vienmēr noapaļojot 1km. Tiekamies atkal kā ierasts no pulksten 18.00 līdz pulksten 20.00!

TRASES SHĒMA 3.KĀRTAI - ŠEIT

KOPVĒRTĒJUMS PĒC 2.KĀRTAS - ŠEIT

3.KĀRTAS REZULTĀTI - ŠEIT

KOPVĒRTĒJUMS PĒC 3.KĀRTAS - ŠEIT

Ceturtdiena, 25 Jūnijs 2020 15:41

IZSKRIENAM VASARU - 2.KĀRTA JAU 2.JŪLIJĀ

Ainavisko skatu skriešanas seriālam jau 2.kārta, bet tie, kas nebijāt pirmajā - neko vēl neesiet nokavējuši. Tiekamies vecajā labajā 1km aplī netālu no Eola tempļa. Starts no pulksten 18, finišu slēdz pulksten 20.

 

Un laba ziņa - ar skriešanas seriāla "izskrien vasaru" 2.kārtu, kas risināsies Muižas parkā pie Eola tempļa,  dalībnieku starta grupas tiek papildinātas ar sieviešu un vīriešu grupu nūjotājiem. Līdzīgi kā skriešanas grupās, arī nūjošanā dalībnieks pats var brīvi izvēlēties cik garu distanci veikt. Noslēgumā starp visiem dalībniekiem tiks izlozētas trīs balvas. Tās tiks izlozētas starp dalībniekiem, kuri būs apmeklējuši pēc iespējas vairāk kārtu. Atgādinām, ka sacensību sākums ir pulksten 18.00 un finišu slēdz pulksten 20.00. 

 

Turpinām trenēties un tiekamies!

TRASES SHĒMA - ŠEIT

REZULTĀTI - ŠEIT

 

 

Svētdiena, 14 Jūnijs 2020 07:06

OTRDIEN - PIRMSSVĒTKU HORIZONTA KOPKĀRTA

Ja vēlies izjust un izbaudīt saulgriežu laika tuvumu, izskrien mežu?!! To izdarīt kopā ar citiem noteikti varēsiet Horizonta kopējā kārtā 16.jūnijā, vienā no visaizraujošākajiem apvidiem Rezakas tuvumā! Karte pilnīgi "svaiga", smaržo pēc tipogrāfijas?.... un sagatavota tieši šai kārtai. Atbilstoši meistarībai un vecumam, jūs gaidīs kāda no 7.distancēm. Un vēl, būs arī orientēšanās preču veikaliņš, ja kādam ko vajag, tad paķeriet līdzi pāris simtiņus...?

Sākam posties un tad, jau tiekamies!

Starta vietas GPS - 57.426827, 26.841801

Marķējums no Rezakas!!!

 

If you want to feel and enjoy the midsummer, join us, on June 16th, for a run in a forest!! Horizonts will take place in one of the most exciting orienteering areas near Rezaka! The map is completely "fresh", and it is prepared specially for this Horizonts competition. Depending on the skill and age, one of the 7 different orienteering courses will be waiting for you. Also, for those in need there will be an orienteering shop for your orienteering needs (shoes, clothing etc.) Get ready and we will see you on Tuesday!

 GPS - 57.426827, 26.841801

 

 

DISTANCES

1.distance V(M)A V(M)35                                      8.4 km  20 KP

2.distance V(M)45 V(M)18 V(M)B                         6.5 km  14 KP

3.distance V(M)55 V(M)16 S(N)A S(N)35             5.7 km  14 KP

4.distance S(N)45 S(N)B S(N)16                            4.7 km   12 KP

5.distance V(M)65 V(M)14 S(N)14                        3.9 km    9 KP

6.distance V(M)C S(N)C S(N)65                            3.8 km    9 KP

7.distance V(M)H S(N)H S(N)12 V(M)12              2.4 km    7 KP

Kartes, samaksājot starta naudu, saņemamas organizatoru teltī. Leģendas būs tikai uz kartes. Tāpat teltī no tiesnešiem jūs varēsiet izīrēt SI karti un nepieciešamības gadījumā paņem plastikāta kabatiņu.

Līdz starta vietai no sacensību centra 0.5 km

Finiša posma garums 100m

 

Automašīnas jānovieto stāvlaukumā blakus ceļam, paklausot regulētāja norādījumiem!

 

Lai sekmīgs starts!

 

Ceturtdiena, 11 Jūnijs 2020 13:18

IZSKRIENAM VASARU - un 1.KĀRTAS REZULTĀTI

Uzskrienam? Nu protams, ka jā! Pavasaris gan jau šogad ir pagājis un savu iespaidu uz sporta pasākumiem ir atstājis arī visiem zināmais vīruss, bet nu tā ietekme ir mazinājusies un var notikt arī sacensības. Esam nolēmuši nedaudz riskēt un sākot no 18.jūnija aicinām jūs uz četrām skriešanas seriāla kārtām. Pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē tam ir nācies dot arī citu nosaukumu un šoreiz tas sauksies "Izskrien vasaru". Sīkāka informācija seriāla Nolikumā - ŠEIT

Tikšanās vieta 1.kārtā ir uzreiz Tempļakalnā pie skatu torņa. Būs ļoti, ļoti interesanta trase, kā ierasts 1km  garumā, bet pirms vai pēc skriešanas varēsiet arī uzkāpt skatu tornī un tāpat izbaudīt Tempļakalna parka skaisto dabu un tajā atrodošos objektus!

1.kārtas trases shēma - ŠEIT

1.KĀRTAS REZULTĀTI - ŠEIT

PUNKTU TABULA SIEVIETĒM - ŠEIT

PUNKTU TABULA VĪRIEŠIEM - ŠEIT

 


Tiekamies atkal 2.jūlijā pie EOLA tempļa!

Pirmdiena, 01 Jūnijs 2020 17:36

IELŪDZAM UZ HORIZONTS` 2020 1.KĀRTU

Neskatoties arī uz to, ka orientēšanās varētu būt bijušas labas zāles pret Korona vīrusu, šāda veida aktivitātes netika atļautas. Samazinoties vīrusa aktivitātei,  kādu laiku  tika atļauts organizēt treniņus, bet nu viss liecina, ka ar 9.jūniju varēsim arī sportot un organizēt pašiem sev iecienītās, neliela mēroga sacensības, tā arī ir nolemts tieši šajā datumā beidzot uzsākt objektīvi saīsināto 2020.gada Horizonta sacensību seriālu. Kā tas noritēs noteikti būs atkarīgs no jums orientieristi, jo vairāk jūs atbrauksiet piedalīties, jo organizatoriem tas būs apliecinājums, ka ieguldītais darbs nav bijis velts! Pirmās kārtas sacensību vietas apvidus nav izraudzīts nejauši, jo 70% no teritorijas ir uzzīmēts no jauna un sacensībās pēdējo reizi izmantots pirms aptuveni 20 gadiem. Sacensību vieta atradīsies 3 km aiz Strautiņiem un diezgan droši varam teikt - būs interesanti un izaicinoši. Kā jau ierasts reģistrācija sacensībām un karšu saņemšana sāksies pulksten 16 un sacensības ritēs līdz pulksten 19. 

Uz tikšanos  šī gada 1.kārtā!

STARTA VIETAS GPS 57.400354, 26.847818

 ŠEIT NOLIKUMS

 

 

On Tuesday, 09.06, OK Alūksne starts organizing the orienteering competition series HORIZONTS! Start opens at 16:00 and you can start until 19:00. Start place is located 3 km after Strautiņi, GPS 57.400354, 26.847818.

Svētdiena, 24 Maijs 2020 15:25

KORNETU IZAICINĀJUMS- REZULTĀTI

Droši vien pēc jau aizvadītajiem treniņiem kārojas ko īpašu?? Un noteikti esiet kļuvuši arī stiprāki un prasmīgāki! Nu būs, būs kas ĪPAŠS, jo kārtējais Horizonta treniņš 30.05. notiks Kornetos, ar startu tieši pie skatu torņa un, tad ....aidā? (kurš nu izturēs, kurš piekusīs??) ... Bet šo dienu var paplānot arī plašāk, tādēļ  iesaku apmeklēt www.visitaluksne.lv 

(Pierobežas 6 skatu torņu tūre - http://visitaluksne.lv/izbaudi-pierobezas-skatu-tornu-turi/)

Būs arī pārsteigums, tiks izlozētas 3  balvas starp trim ātrākajiem no visām triniņdistancēm un atsevišķi vēl 3 balvas uz pārējiem treniņā piedalījušajiem dalībniekiem. 

Starta vietas lokācija - https://www.google.com/maps?q=57.5897098,26.9482319&z=17&hl=lv

Lai savlaicīgi varētu pieņemt lēmumu, kuru distanci veikt, to garumi būs sekojoši:

  1. 10,2km 19KP, kāpumu summa 320m
  2. 7,3km 12KP, 220m
  3. 5,6km, 11KP, 190m
  4. 4,5km, 10KP, 150m
  5. 3,5km 9KP, 125m
  6. 2,8km 7KP, 120m

 

Azartiski un ar lielu atsaucību tika aizvadīts 6.Horizonta individuālais treniņš, paldies visiem, kas izmantoja šīs iespējas neaizmirst orientēšanos šajā sarežģītajā laikā. Priecājamies par lielo igauņu draugu atsaucību un ļoti ceram tikties jau drīzumā regulārajās Horizontu kārtu sacensībās, kuras paredzētas uzsākt jau 9.jūnijā netālu no Strautiņiem.

Šeit skatāmi 30.05. REZULTĀTI -  https://aluksneok.lv/images//horizonts/horizonts-2020/rezultati-2020/2020.05.30._results.htm

SPLITIhttps://aluksneok.lv/images//horizonts/horizonts-2020/rezultati-2020/2020.05.30._splits.htm

 

 

Ceturtdiena, 21 Maijs 2020 17:57

AICINA OK VORU

OK VŌRU 27.maijā,  šajā sarežģītajā laikā, kad jāuzmanās no Coron vīrusa, kurš šķiet paslēpies aiz katra mājas stūra, atsāk sava orientēšanās seriāla „Paevakud” organizēšanu. Seriāla atklāšana notiks Rōgē, un  tiks izmantots 2017.gada Pasaules čempionāta apvidus.

Lai nokļūtu sacensībās, jābrauc pa A2 šoseju, šķērsojot Latvijas - Igaunijas robežu „Muratos”, tad jādodas uz Rōgi.  Sacensību arēna būs pie Rōges skatu torņa. Starts no 15 – 19.

  1. maijā arī Igaunijā diemžēl vēl nav atļauti pasākumi brīvā dabā ar dalībnieku skaitu virs 100 personām, tāpēc mēs savu kopējo kārtu rīkosim pēc šogad pārbaudīta modeļa – „nedēļas distances“ formātā.

Tas notiek sekojoši: 20. maijā no plkst 15 ceļa malā kartē norādītajā vietā atradīsies pastkaste ar kartēm (skaties atrašanas shēmu https://kaart.delfi.ee/?bookmark=befe1ab2943188462e05694a26eb4192).

Piebraukšana pa Korneti – Krabi ceļu. STARTA VIETAS GPS - 57.61249  26.82644

Katrs var atbraukt, paņemt karti un noskriet kādu no 3 pavēles  distancēm vai pēc izvēles. Punktu vietas apvidū ir nomarķētas ar mazām prizmām (augstums 12 cm), bez jebkādas atzīmēšanās iespējas. Katrs pats var sev uzņemt distancē pavadīto laiku, ja ir tāda vēlēšanās. Kartēs ir iedrukāti visi kontrolpunkti. [i] Pavēles distances – garā (7,8 km), vidējā (ap 5,5 km) un īsā (3,5 km). Izvēlētās distances punktus dalībnieks uz kartes savieno pats.

Karti ar savu distanci var izdrukāt arī mājās. Faili būs pieejami: http://www.okvoru.ee/orienteerumispaevakud/

Tur būs saites:

VABA – IZVĒLE, PIKK – GARĀ, KESKMINE – VIDĒJĀ, LÜHIKE – ĪSĀ.

Asukoht- ATRAŠANĀS VIETA

Osalejad – DALĪBNIEKI

Noklikšķinot uz saites „Osalejad“ (Dalībnieki) atvērsies tabula, kurā ļoti lūdzam dalībniekiem ierakstīt informāciju – vārds, uzvārds, datums, kāda distance, KP skaits, distancē pavadītais laiks un komentārs.

Autostāvvieta turpat uz lauka pie pastkastes, ar īpašnieci ir sarunāts.

Pastkaste būs pieejama no 20. maija līdz 26. maijam. Punkti būs mežā līdz pat 30. maijam.

Pastkaste izskatās šādi:

Kontrolpunkti: 

Brīvprātīgs ziedojums par kārtu ar pārskaitījumu uz Orienteerumisklubi Võru kontu EE391010402006021008 SEB bankā, SWIFT (BIC) kods: EEUHEE2X

 

 

©1984-2020 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas. Izstrādāja OK Alūksne

Meklēt