Svētdiena, 07 Aprīlis 2024 09:24

NO VĒSTURES DZĪLĒM...1985...

Uzrakstīja

Alūksnes rajona laikraksta " Oktobra karogs",

14.11.1985

«Horizonts» atvadās un saka: «Uz redzēšanos!»

Šogad sava-s gadskārtas skaitīt uzsāka viens no apjomīgākajiem un populārākajiem masu fizkultūras pasākumiem rajonā – daudzkārtu sacensības orientēšanās sportā «Horizonts», Dalībnieku atsaucība un masveidīgums apliecināja, ka šī masu fizkultūras forma ir viena no pieņemamākajām mūsu rajonā, kurš nevar lepoties ar sporta bāzēm. «Horizonts» ar savu organizētību (sacensības notika katru otrdienu darba dienas nogalē noteiktā laikā) un servisu (startēt varēja, izvēloties katrs sev piemērotāku laiku, pēc finiša tūlīt uzzināt rezultātu, izmantot tiesneša kompasus) deviņās kārtās meža trasēs uzņēma pavisam 329 dalībniekus (vienas kārtas rekords bija 136). lesākumam tas ir labs rezultāts, zinot, ka rajonā orientēšanās sportam nav  tradīciju. Pati aktīvākā dalībnieku daļa. bija skolu jaunatne. Tā .septiņpadsmitgadīgo meiteņu grupā startēja 55 dalībnieces un trīspadsmitgadīgo zēnu grupā - 52 jaunie orientieristi. Patīkami, ka starp pieaugušajiem atsaucīgākie bija iesācēji un zemāko sporta klašu ieguvēji. Kuplākais dalībnieku pulks bija no starpkolhozu celtniecības organizācijas un izglītības darbinieku arodbiedrības fizkolektīviem, no Gaujienas un Alūksnes l. vidusskolas, Ziemeru a-stoņgadīgās skolas. Aktīvākās bija A. Skrastiņa un J.Hallikmā ģimenes. Mūsu «Horizontu» bija iecienījuši arī viesi no Gulbenes, Smiltenes, Cēsīm, Rūjienas. Alūksnes mežrūpniecības saimniecības galvenais mežzinis A.Krēsliņš, Alūksnes l. Vidusskolas skolotāja E. Teterovska, starpkolhozu celtniecības organizācijas strādnieks E. Ziņgis un citi, pavisam 16 dalībnieki parādīja īpašu aktivitāti un uzticību šim sporta un atpūtas pasākumam: viņi piedalījās visās deviņās kārtās. «Horizonta» rezultāti ir apkopoti un katra dalībnieka iegūtā vieta zināma, taču to katrs uzzinās tikai decembra sākumā šī sporta veida propagandas vakarā. Tad izanalizēsim ne tikai guvumu, bet runāsim, kā papildināt organizatoru entuziastu pulku. Gaidām ikviena līdzdalību! Šogad daudz palīdzēja sabiedriskais aktīvs: rajona tūristu kluba priekšsēdētājs E. Zvaigzne (viņa audzēknis A. Aizupietis pat spēja novadīt Gaujienas kārtu), šaha un dambretes kluba priekšsēdētājs A. Skrastiņš, «Vārpas» rajona padomes instruktore D. Zostiņa un citi.

Krājiet spēku un izturību rudenī un ziemā. Nākamās sezonas pirmais starts nav aiz kalniem - 29.aprīlī «Horizontal» sāks skaitīt otro gadskārtu.

V. VEĻĶERIS,

BSB «Vārpa» rajona padomes priekšsēdētājs

 

P.S. Paldies Didzim Baueram par padalīšanos ar materiālu!

Un, aicinām, ja kādam ir kāds arhīva materiāls, foto, atmiņas, lūdzam iesūtīt un paturpinām visas sezonas laikā atskatīties, kā tad šos gadus HORIZONTAM un tā dalībniekiem ir klājies! 

Un pievienotais logo no 30-tās HORIZONTA jubilejas sezonas.

Lasīts 437 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 07 Aprīlis 2024 09:39
©1984-2024 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas.
Izstrādāja OK Alūksne