Pirmdiena, 08 Septembris 2014 20:50

Spraigā sacensībā atkal uzvar stafetē

Uzrakstīja

6.un 7.septembrī Viesītes apkārtnē risinājās 2014.gada čempionāts vidējā distancē un stafetē. Ar 16 dalībniekiem tur piedalījās arī mūsu kluba orientieristi.

Pirmajā dienā vīru elites grupā 6.4 km distancē ar 19 KP sudraba medaļu sev sarūpēja Edgars BERTUKS, bet bronzas godalga Lauri SILDAM, kurš aiz Edgara finišu sasniedza tikai 3 sekundes vēlāk. Jāteic gan, ka vietu sadalījumā savu lomu atstāja starta izlozes faktors, jo gan Edgars, gan Lauri startēja sākuma daļā un apvidū ar neizteiktu reljefu un pietiekami lielu veģetāciju (gara zāle, papardes) vēlāk startējušie ieguva zināmas priekšrocības. Vēl jāatzīmē VA grupā Jāņa Umura 5.vieta, tāpat Jāņa Veļķera 7.vieta V18 grupā un veterāniem V55 grupā Vilnis Veļķerim 9.vieta un divas 10.vietas, kuras V35 izcīnīja Raivis Kalniņš un V40 grupā Atis Kalējs. Organizatoriem aizmirstot apvidū novietot kontrolpunktu, bez rezultātiem mūsējiem nācās palikt V45 un SA grupās.

           Otrajā dienā intrigu solīja vīriešu stafešu komandu starts. Līdzvērtīgi nokomplektētas bija apmēram 5 komandas no 26, starp kurām bija arī mūsu vīri. Jāatzīmē gan, ka uz kādu laiku klubā piestartēt interesi bija izrādījis somu orientierists Jari Ikahaimonens un varējām pieteikt arī otru komandu šajā grupā. Pirmo etapu, kā ierasts, veica Jānis Kūms. Visu distanci skrienot vadībā viņu finiša marķētajā posmā spēja apskriet smiltenietis Artjoms Rekuņenko, bet tas netraucēja Lauri Sildam uzsākt otro etapu līder komandu pulkā. Lauri labi veic savu posmu, taču beigu daļā neizteiktā reljefa apvidū, kāds no kontrolpunktiem nedodas rokā, tiek izsēta viena minūte un trešajā etapā Edgars Bertuks tiek sūtīts ar nepilnas minūtes pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. It kā labi, it kā par maz...., bet kā pēc finiša izteicās Lauri, tad nesaprotami kartē attēlotā reljefā nācies nopietni samulst un zaudēt arī iekrāto pārsvaru. Aiz Edgara tūlīt distancē aizskrien Mārtiņš Sirmais (Auseklis), pēc tam Vilius Aleliunas (Azimuts - Smiltene), spriedze uzkarsēta līdz baltkvēlei. Līdzjutēji pulcējas pie skatītāju kontrolpunktu. Bet brīnumi nenotiek, lepnā vientulībā ar vairāk nekā divu minūšu pārsvaru to pirmais sasniedz mūsu Edgars un pēc tam noslēdzošo apli arī veicot perfekti, mūsu kluba komanda pārliecinoši svin uzvaru pār „Azimutu” no Smiltenes un „Ausekļa” komandu, kurā ar sevi un karti nespēja tikt galā iepriekšējās dienas uzvarētājs Mārtiņš Sirmais.

Apsveicam Jāni, Edgaru un Lauri ar zelta medaļām un atkārtoti izcīnīto čempionu titulu startējot šādā sastāvā! Stafešu komandām gandrīz līdz bronzas medaļām aizsniedzas vīru veterānu komanda V145 grupā, kur Mārim Vabulniekam, Vilnim Veļķerim un Atim Kalējam līdz tām pietrūka 43 sekundes. Otrā vīru komanda iegūst 15.vietu (Jari Ikahaimonens, Jānis Umurs un Raivis Kalniņš).

           2014.gada Latvijas čempionāta pēdējos medaļu komplektus dalīs maratona distancēs un šīs sacensības 27.septembrī rīkos tieši mūsu klubs. Tās risināsies Mārkalnes pusē, pie Meistara ezera. Interesanti, ka šīm sacensībām nav dalītais starts, bet dalībnieki distancē dodas no kopējā starta, šāds starts ļauj sacensībām līdz sekot arī līdzjutējiem. Atliek vien novēlēt mūsu orientieristiem cītīgi gatavoties pēdējam valsts čempionāta posmam. Lai izdodas!

OK Alūksne/Ape cīņu spraigums stafešu fotomirkļos vērojams šeit

Lasīts 2526 reizes
©1984-2019 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas. Izstrādāja OK Alūksne

Meklēt