Trešdiena, 13 Jūlijs 2016 22:42

JAUNAIS LATVIJAS ČEMPIONS MTBO garajā distancē - EDGARS KRŪMIŅŠ

Uzrakstīja

Par jauno Latvijas čempionu velo orientēšanās garajā distancē nedēļas nogalē „Kāpa 2016” laikā kļuva Edgars Krūmiņš (Alūksne-Ape OK), kuram tā ir pirmā zelta medaļa kādā no Latvijas čempionātiem. Savukārt dāmām uzvarēja Ingrīda Šmite (Auseklis). Lai gan pirms sacensībām distanču veidotāji bažījās vai Jēkabpils pusē, Trākšos būs iespējams izveidot pietiekami sarežģītas distances, tomēr  sportistiem par iespēju ne tikai spēcīgi mīties, bet arī likt lietā orientēšanās prasmes nebija jāsūdzas. 

„Kāpa 2016” laikā notikušās sacensības bija vienaikus gan Latvijas Kausa posms, gan arī Latvijas čempionāts garajā distancē. Vīru elites grupā par uzvarētāju pirmajā dienā, garajā distancē kļuva Igaunijas pārstāvis Margus Haliks, no kura E. Krūmiņš atpalika vien 25 sekundes. Taču ar to pietika, lai kļūtu par Latvijas čempionu. Otrajā vietā (un trešajā vietā – LK posmā) šoreiz pagājušā gada čempions Toms Veits (Purva Bridējs), savukārt trešo vietu arī šogad izcīnīja Mārtiņš Linde (Ozons).

Lūk, ko jaunais čempions E. Krūmiņš saka par aizvadītajām sacensībām: ”Distancē nemaz tik gludi negāja. Līdz 10. punktam bija perfekta sacīkste, rezultātā pēc starplaikiem tuvākajam sekotājam kaimiņu censonim igaunim Margusam Halikam biju priekšā jau par apmēram trim minūtēm. Pēc tam sekoja virkne ar kļūdām un neprecizitātēm maršrutu izvēlē. Uz 11. punktu tika pieļauta pusotras minūtes kļūda, pēc tam uz 13. punktu vēl minūtes kļūda, uz 17. un 18. punktu netika izvēlēti optimālāki maršruti, rezultātā ap trīs minūšu zaudējums. Pats sāpīgākais ir tehniska neveiksme (pilna kasete ar zāli) braucot uz 21. punktu, kā rezultātā kausa posmā uzvara tika atdota M. Halikam. Lai gan kopā ar kļūdām un ne tiem labākajiem ceļu variantiem tika zaudētas 6 minūtes, tik un tā, pateicoties fiziskajai kondīcijai, LČ ieskaites 2. vietas ieguvēju Tomu Veitu izdevās apsteigt par vairāk nekā 4 minūtēm.”

SVEICAM un LEPOJAMIES!

Lasīts 2634 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 22 Februāris 2019 17:57
©1984-2019 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas. Izstrādāja OK Alūksne

Meklēt