Iveta

Iveta

Svētdiena, 13 Jūnijs 2021 08:14

ATCEROTIES KĀPU ALŪKSNĒ!

Nē, nē!.... Alūksnē nebūs Kāpa, šīs sacensības jau bija, un tā ir arī pēdējā Kāpa, kas ir notikusi! Kaut kādas cerības ir uz šo vasaru, jācer, ka tās piepildīsies... Bet ir viena laba lieta - Alūksnes Kāpas 3.dienas apvidus gan ir turpat un uz šo vietu jau savlaicīgi gribu aicināt posties ikvienu, kas vēlēsies tur noskriet kārtējo Horizonta treniņu! Vietiņa ļoti izaicinoša, bet tajā pašā laikā piemērota ikviena prasmēm. Starp citu, šīs savdabīgās sezonas plānos tā būs priekšpēdējā tikšanās pirms vasaras pārtraukuma!

Draugi, vai vēl atcerieties šīs neierastās Horizonta orientēšanās sezonas sākumu??? .....bet nu jau vairs nav pat pāris nedēļas atlikušas līdz vasaras saulgriežiem.... Tas nozīmē, ka esam gana orientējušies un prasās pēc mazas pauzītes, kas tad arī iestāsies īsi pirms Līgo. Abām Horizonta atlikušajām otrdienām atstāti tādi kā "saldā ēdiena" treniņa apvidi, kuros varēsiet izbaudīt orientēšanās skrējiena "burvību"! Atkārtojam Līgo dziesmas un tiekamies mežā! Jā, un tiekamies 15.06.!!!

Kartes mērogs otrdien būs 1: 10 000, H 2,5m, distanču plānojums atbildīs "garajai" distancei. Odu gan tur daudz:)

 

Starta lokācija - 57.5085267,27.1586089 - šoreiz gan skaita meža ezera pašā krastā:)

https://goo.gl/maps/VBEL6QJooCrSaZvk8

 

REZULTĀTUS meklējam sadaļā - Horizonts - Horizonta rezultāti - Horizonta sezonas rezultāti-2021 - 11.trenins_results

Nav jau arī nākamā otrdiena tālu - 8.jūnijs un tad treniņu aizvadīsim Muratu ezera kartē - tur kur 2015.gadā tika aizvadīts "Malienas kauss". Ja iepriekšējās otrdienas treniņā uzmanība bija vērsta uz orientēšanās īpatnībām vidējā distancē, tad nākamajā varēsiet izmēģināt reti notiekošo stafešu distances specifiku!

Var paķert līdz arī dvieļus - ar auto ~ 2km būs līdz šim divu valstu robežezeram un vietai, kur sākas Vaidava!

 

 

 

 

Uzmanību - mainīta kārtas norises vieta!

Izvēle, kur tiekamies 1.jūnija treniņā, ir pieņemta! Vērtējot visus par un pret, par mūsu "spēļu laukumu" ir izvēlēta Karvas apkārtne abpus šosejai Alūksne - Ape. Savulaik šeit jau ir notikušas dažādas, arī lielāka mēroga sacensības. Treniņā tiks izmantota ne no "Lidar" materiāliem zīmēta karte, kas šādā veidā sagatavota, manā rīcībā ir palikusi vienīgā??. Mežs pārsvarā skuju koku, tāpat daudz dažāda vecuma jaunaudžu, arī izcirtumu. Ļoti " āķīgas" situācijas veido reljefa un dažāda izmēra purvu un purviņu kombinācijas??! Nu vienvārdsakot - atbrauksiet un varēsiet izmēģināt??‍♂️!

Kā ierasts, tiekamies jau otrdien, starts no pulksten 16 - 19!

Starta vietas GPS 57.469271, 26.848606 -   https://goo.gl/maps/RfkEjVyYsfMHPTMo9

 

REZULTĀTUS meklējam sadaļā - Horizonts - Horizonta rezultāti - Horizonta sezonas rezultāti-2021 - 9.trenins_results

 

Līdzās tādiem aktīvās atpūtas sporta veidiem kā disku golfs, riteņbraukšana, skriešana un citiem, tagad sporta un atpūtas parkā “Mežinieki” varēs iepazīt arī orientēšanos. Šobrīd daļā teritorijas, netālu no disku golfa laukuma un rollerslēpošanas trases, īpaši raksturīgākās vietās ir izvietoti 9 stacionārie kontrolpunkti.

Orientēšanās ir ļoti populārs sporta veids, īpaši piemērots ģimenēm, tas prasa gan asu prātu, gan labu fizisko sagatavotību. Orientēšanās klubs „Alūksne” ir sagatavojis kartes - tās ir pieejamas Alūksnes Tūrisma informācijas centrā vai lejupielādēdamas un  izdrukājamas pašiem. Un, ja jūs vēlētos iepazīties un izmēģināt šo aktivitāti, tad, paņemot karti variet doties uz „Mežiniekiem”, lai izmēģinātu spēkus un atrastu kādu no 9 kontrolpunktiem. Starta vieta - pie disku golfa laukuma (lielā plakāta, kas redzams no auto stāvvietas). Kartē starta vieta apzīmēta ar trīsstūri. Maršrutu iespējams sastādīt pašam.

Aicinām izmēģināt spēkus – apvienojot aktīvu pastaigu ar atrašanas prieku! Lai jums izdodas! Un vēl atgādinām, ja pa rokai ir kāds lidojošais šķīvītis, tad, varat paņemt līdz - disku golfa laukums arī ir turpat!

Karte lejupielādei - ŠEIT

Orientēšanās ABC jeb pirmo ieskatu par apzīmējumiem kartē, var lūkot šeit - https://www.magnets.lv/?p=apzimejumi

Sestdiena, 15 maijs 2021 09:15

22.MAIJĀ VECLAICENĒ!

Diemžēl joprojām ierastā ikdiena nav atgriezusies......, arī Latvijas mēroga orientēšanās sacensības nedēļas nogalēs vēl nenotiek?. Pēc ilgāka pārtraukuma nākamo Horizonta treniņu varēsiet apmeklēt sestdien, 22.maijā Veclaicenē, Kornetos. Treniņš ilgs no pulksten 11 - 14. Šoreiz savas prasmes varēsiet pilnveidot orientējoties kalnainākā apvidū ar stāvām nogāzēm ezeru krastos! Nu un gan jau tad arī visā plaukumā ziedēs ievas, turpat blakām atrodas tūrisma pastaigu taka ar skatu torni Dzērves kalnā, tā kā pēc treniņa varēsiet izbaudīt arī apkārtnes dabas burvību! Ieplāno!

 Starta vietas lokācija - https://goo.gl/maps/YT37UVPUcaMZYrPg8

 

Atpūtai -

vairāk informācija www.visitaluksne.lv

Dabas takas - https://visitaluksne.lv/visit/dabas-takas/

Velo maršruti - https://visitaluksne.lv/visit/velomarsruti/

Skatu torņi - https://visitaluksne.lv/visit/skatu-tornu-ture/

 

REZULTĀTUS lūdzu meklēt sadaļā - Horizonts - Horizonta rezultāti - Horizonta sezonas rezultāti-2021 - 8.trenins_results

 

Svētdiena, 09 maijs 2021 17:29

11.MAIJĀ - NĀKAMAIS HORIZONTS TRENIŅŠ

Horizonta nākamais treniņš risināsies otrdien, 11.maijā Alūksnes augstienes DR daļā, netālu no Strautiņiem. Šoreiz visiem tiks dota iespēja veikt distances, kas raksturīgas "garajām" -gari etapi starp kontrolpunktiem ar dažādām ceļu izvēlēm un, nu kā jau ierasts, arī piemērotas distances jaunajiem orientieristiem un iesācējiem. Interesenti distancē varēs doties no pulksten 16 līdz 19. 

Starta vietas GPS 57.4150696,26.8594122, kartē -  https://goo.gl/maps/gJiS8aj3MwKAw2B49

Nu ko - vai Tu esi tur bijis? Un baidām sauli un vasarīgo laiku!

 REZULTĀTUS lūdzu meklēt sadaļā - Horizonts - Horizonta rezultāti - Horizonta sezonas rezultāti-2021 - 7.trenins_results

 

Svētdiena, 02 maijs 2021 08:25

ŠOREIZ AR KARTI UN KOMPASU SVĒTKU DIENĀ

Ar prieku varu paziņot, ka nākamais Horizonta treniņš notiks jau pavisam drīz! Tas risināsies 4.maijā, mūsu valsts svētku dienā, laikā no pulksten 11 līdz 14. Kā jau svētkos, prasījās pēc kāda patīkama pārsteiguma... Ļoti ceru, ka tas arī būs, jo treniņš risināsies Mārkalnes puses tehniski un fiziski prasīgajā apvidū, kurā būs detalizētas formas. Un vēl - pēdējo reizi orientieristi tur kontrolpunktus meklējuši pirms vairāk nekā 25 gadiem, tā kā jūs sagaida pavisam jauna karte! Šajā dienā medaļas varēs saņemt arī 2020.gada Horizonta laureāti!! Un, līdzīgi kā citur, arī mēs ar šo treniņu sāksim uzskaitīt katras grupas treniņu rezultātus!

 

Starta vietas GPS - 57.480996,27.1720921

https://goo.gl/maps/ofUQpSwVngNwkiYZ9

REZULTĀTUS lūdzu meklēt sadaļā - Horizonts - Horizonta rezultāti - Horizonta sezonas rezultāti-2021 - 6.trenins_results

 

Ceturtdiena, 22 Aprīlis 2021 14:44

SKAISTO SKATU HORIZONTS

Droši daudzi zin, bet tie kuri to vēl nezin..... tad vēlreiz informējam, ka tuvHorizonta treniņš risināsies 27.aprīlī (otrdien!) Dēliņkalna apkārtnē no pulksten 16 līdz 19. Iespējams, ka ne viens no līdz šim aizvadītajiem treniņiem nav bijis tik prasīgs, ne tehniski, ne fiziski, kā tas varētu būt šeit, jo galu galā - tas notiks augstākās Alūksnes augstienes paugura apkārtnē... Jā, un iepriekš šeit nav arī orientēšanās karte un apvidū atradušies kontrolpunkti?

Īsākākās distances paredzētas tehniski vieglas, bet bērniem būs marķējuma lenta! Vēl viens jaunums, šajā treniņā dalībniekiem atbilstoši viņu meistarībai un vecuma grupai tiks jau piedāvāts veikt arī attiecīga garuma distanci! Tas gan nenozīmē, ka jums pašiem nebūs iespēja izvēlēties noskriet arī citu distanci. 

Kartes mērogs 1:10 000 H 5m (bērniem kartes mērogs būs 1:5 000), distances savienotas, kartes plastikāta maisiņos. 

  

Auto stāvvieta - Dēliņkalna skatu torņa stāvlaukums+apkārtne, GPS 57.544392, 26.949377 , https://goo.gl/maps/uyGah6Yinps3oZzr5

No Alūksnes jābrauc caur Māriņkalnu, No ceļa A2, pietura Sauleskalns un norāde uz Māriņkalnu, tur būs arī lenta. Noteikti jābrauc garām krustojumam, kur pagrieziens uz Jaunlaiceni.

 

Jūs atradīsieties īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās – Aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” un dabas liegumā “Dēliņkalns”!

Aicinām Jūs saudzēt un cienīt dabas un cilvēku radītās vērtības!

 

REZULTĀTUS lūdzu meklēt sadaļā - Horizonts - Horizonta rezultāti - Horizonta sezonas rezultāti-2021 - 5.trenins_results

Trešdiena, 14 Aprīlis 2021 14:47

SAJŪTI PAVASARI DABĀ UN DISTANCĒ!

Brīnišķīgā mežā sestdien, 17.04. būs iekārtots mūsu kārtējā treniņa "spēļu laukums"!

 Pirmo reizi treniņos distances būs garākas nekā ierasts.

Un tā -

1.distance 10,2km 22kp,

2.ditance 6,7km 14kp,

3.distance 5,3km 15kp,

4.distance 4,0km 12kp,

5.distance 3,0km 9kp.

 Apvidus pārsteidzoši vienreizējs ar interesantu un detalizētu reljefu - bez rūpīgas kartes lasīšanas nekādi neiztikt! Un esi starp tiem, kuri turpina cītīgi gatavoties sezonas atbildīgajiem startiem!

 Treniņu būs iespējams apmeklēt no pulksten 12-15.

 Starta vieta - https://goo.gl/maps/kA3s3B6r6xzHZGPk6

 

REZULTĀTI - Horizonts - Horizonta rezultāti - Horizonta sezonas rezultāti-2021 - 4.trenins_results

Piektdiena, 09 Aprīlis 2021 05:30

IZAICINOŠS TRENIŅŠ TEMPĻAKALNĀ

Laikam jau pienācis laiks kaut ko nedaudz pamainīt Horizonta treniņu veidošanā un mana izšķiršanās bija par labu vidējai distancei. Atgādināšu, ka tās veikšanai parasti tiek atvēlēta krietna pusstundu. Treniņu aizvadīsim sestdienā, 10.aprīlī no pulksten 12 - 15 un tas risināsies Tempļa kalna pussalā un tā apkārtnē ?! Distanšu sākums un noslēgums - pie skatu torņa. Turpinām gatavoties sezonas atbildīgajiem startiem!

P.S. Pēc distances veikšanas būs iespēja uzkāpt arī skatu tornī!

Viena no auto novietošanas vietām - https://goo.gl/maps/Fj2v722tbsSStuzU7

 

©1984-2021 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas. Izstrādāja OK Alūksne