Drukāt šo lapu
Sestdiena, 20 Oktobris 2018 09:27

PIE HORIZONTA NOSLĒGUMA PASĀKUMA...

Uzrakstīja

ORIENTĒŠANĀS SKRĒJIENS PA MARĶĒTO DISTANCI

Marķētās distances veikšana

Orientēšanās marķētā distancē nozīmē, ka apvidū ir izvietots marķējums, kurš kartē nav attēlots un dabā uz marķējuma visas distances garumā dažādās vietās ir izvietoti kontrolpunkti, kuru atrašanās vietu kartē ir jāatzīmē pašam dalībniekam. To izdara ar līdzi paņemto adatu, veicot tikai vienu dūrienu kartē!! (par diviem vai vairākiem dūrieniem kartē pie rezultāta tiks pieskaitīts maksimālais sods - 3 minūtes). Iegūtā vieta veidojas no uzrādītā

rezultāta skrējienā un pieskaitītajām soda minūtēm (ja tādas ir) par neprecīzu kontrolpunkta atzīmēšanu kartē.

Soda minūtes tiek piešķirtas:

Precīzi atzīmēts KP vai kļūda līdz      
1 mm –        0 min.
1 – 2 mm – 1 min.
2 – 3 mm – 2 min.
vairāk par 3mm vai vairāki adatas dūrieni – 3min.

Laiks un norise  

Sacensība risināsies ALŪKSNES – APES OK sezonas noslēguma pasākuma ietvaros 2018.gada 27.oktobrī netālu no Grūbes HES. Reģistrācija un sagatavošanās startam atpūtas kompleksā „Melderi”. Starts no pulksten 16.00, finišu slēdz pulksten 18.00.

Visi dalībnieki veic vienādu distanci, kuras aptuvenais garums 3,5 km. Starta intervāls starp dalībniekiem ne mazāks kā 2 minūtes.

Sacensības notiks ar Sport Ident un dalībniekam līdzi jābūt drošības jeb „spraužamajai „adatai“ kontrolpunkta vietas atzīmēšanai kartē. Dalībnieks atbildīgs par adatas saglabāšanu visā distances garumā. Ja kādu iemeslu dēļ kartē iztrūks adatas dūriens KP atzīmēšanai, pie rezultāta tiek pieskaitīts max sods 3 min.

Kā ierasts, pirms starta „jānotīra” SI, tad starta brīdī tas jāaktivizē starta stacijā, jāpaņem karte no tiesneša un var doties distancē (starta vieta kartē attēlota ar trīsstūrīti). Distance tiek veikta tikai un vienīgi pa marķējumu. Novirzīties no marķējuma nav atļauts. Marķējums ir uz zemes novietota nepārtraukta sarkanbalta plastikāta lenta.

Pirms starta tiesnesis uz kartes uzraksta dalībnieka vārdu un uzvārdu un vecumu. Dalībnieks skrienot pa marķējumu seko līdzi kartē tā novietojumam. Nonākot vietā, kurā atrodas kontrolpunkts, dalībnieks veic tikai VIENU dūrienu kartē ar adatu, tā atzīmējot viņuprāt kontrolpunkta atrašanās vietu un pēc tam turpina distanci un atzīmē kartē nākamos kontrolpunktus. Nonākot finišā (atzīmēts ar finiša karogu) dalībnieks atzīmējas finiša kompostierī un tiesnesim nodod savu sacensību karti. Rezultātu (SI karti) nolasīt jādodas uz telpām atpūtas kompleksā. Pēc visu dalībnieku finiša tiesneši izvērtē katra sportista karti un fiksē dūrienu (kp novietojuma) atzīmēšanas precizitāti un pieskaita pie rezultāta soda minūtes.

Vērtēšana un apbalvošana

Dalībnieku rezultāti tiks vērtēti sekojošās grupās: VS līdz 13g.; VS 14 – 16; VS; VS 45 – 59 g.v. un VS 60 gadi un vecāki. Augstāko vietu grupā ieņem tas dalībnieks, kura rezultāts (rezultāts distancē + soda laiks) ir mazākais.

Atkarībā no dalībnieku skaita grupās ar nelielām balvām paredzēts apbalvot no 1 – 3 vietu ieguvējus!

LAI ĀTRS SOLIS UN PRECĪZA ORIENTĒŠANĀS DISTANCĒ!!!

Lasīts 1817 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 04 Februāris 2019 14:34

Saistītie objekti