Piektdiena, 03 Jūnijs 2016 22:38

HORIZONTS ALŪKSNES SIRDĪ

Uzrakstīja

2016.gada HORIZONTA sacensību 9.kārta risināsies jau otrdien - 7.jūnijā unikālā vietā, tieši Alūksnes pašā viducī jeb vietā, kur uz Alūksnes ezera salas pirms vairāk nekā 800 gadiem tika uzcelts tolaik neieņemamais Marienburgas pils cietoksnis, kuru otrā Ziemeļu kara laikā (kad tas risinājās, jāuzzina pašiem, meklējot vēsturiskos materiālos) uzspridzināja zviedru armija. Žēl gan... Nenoliegšu, ka Alūksnes burvību var izbaudīt visdažādākajā veidā, bet šoreiz tas būs iespējams arī orientējoties.

Jā, jā ar karti un kompasu rokās, kad jūs steidzoties uz kārtējo kontrolpunktu varēsiet šķērsojot gan jau veco tiltu (tā garums 73m), gan jauno gājēju tiltu 110 metru garumā, pa kuru skrienot, daudziem no jums noteikti laimēsies dzirdēt arī muzikālās melodijas, kuras te atskan katrā pilnā pulkstens stundā. Jautāsiet, kur mēs aizskriesim, nu gan uz Tempļakalna parku, gan Alūksnes muižas parku. Kontrolpunkti būs izvietoti arī Pilssalā. Starp citu, augstākais punkts, ap 230 metrus virs jūras līmeņa, kartē būs Tempļa kalna virsotne pie Rotondas - Slavas tempļa, kura tika uzbūvēta 100 gadus pēc otrā Ziemeļu kara beigām, par godu krievu karavadonim Šeremetjevam un zviedru kapteinim Vulfam. Alūksnes muižas parks jūs pārsteigs ar visdažādākajām vēsturiskajām liecībām, vienas no tām būs šeit pirms vairākiem gadu simteņiem izbūvētās mazās arhitektoniskās formas, nelieli, dīķi, glīti sakārtots celiņu un taciņu tīklu. Nu jā, un visu laiku skrējiena laikā jūs nepametīs Alūksne ezera viļņu atspulgs.

Ko vēl varu pateikt? Atnāciet (atbrauciet) uz šo kārtu arī tie, kas tikai par orientēšanos ir dzirdējuši. Kur gan vēl labāk iepazīt orientēšanās kartes apzīmējumus un „paceļot” pa kādu viegli izveidotu distanci ar nelielu kontrolpunktu skaitu, ja ne vietā, kur nav iespējams īsti apmaldīties un viss šķiet arī labi saprotams un pat varbūt zināms. Pieredzējušajiem orientieristiem gan vēlētos pateikt – nebūs tikai ātri jāskrien, būs arī jāorientējas!

Lai veicas un izdodas visiem! Jā, aizmirsu pateikt, ja gribiet redzēt šos skatus, sagaidiet Alūksnē vakaru vai atbrauciet citreiz!

Lasīts 2109 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 22 Februāris 2019 18:14
©1984-2019 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas. Izstrādāja OK Alūksne

Meklēt