"HORIZONTS-2020" 2.kārta

2020.06.16.
Organiser : OK Alūksne/Ape
Cours Master : Ģirts & Jānis feat.Vilnis
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6]
[#7] [M18] [M60] [N18] [N60] [RADA1]
[RADA2] [RADA3] [RADA4] [RADA5] [RADA6] [RADA7]
[S10] [S12] [S14] [S16] [S35] [S45]
[S55] [S65] [S8] [SA] [SB] [SC]
[SH] [V10] [V12] [V14] [V16] [V35]
[V45] [V55] [V65] [V8] [VA] [VB]
[VC] [VH]
VA Course (1): 20 KP 8.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Timo Palo                 OK Voru    01:18:39
 2.     0 Mati Tiit                 OK Ilves   01:20:30 +01:51
 3.     0 Nansen Palo               OK Voru    01:28:39 +10:00
 4.   750 Sixten Sild               Võru       01:28:48 +10:09
 5.  3609 Atis Andersons            Baisie eži 01:36:11 +17:32
 6.  5192 Māris Zeiļuks             AL Mežs    01:39:55 +21:16
 7.  4020 Aldis Sebris              OK Pūznis  01:45:14 +26:35
     5188 Kaspars Abuls             OK AZIMUTS DNF     
V35 Course (1): 20 KP 8.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3777 Māris Vabulnieks          Ape        01:31:01
 2.  3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena   01:38:21 +07:20
 3.  4019 Jānis Umurs               NBS KS     01:48:23 +17:22
V45 Course (2): 14 KP 6.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Ilmārs Brikmanis          OK Azimuts 01:12:18
 2.  1965 Jānis Nulle               OK AZIMUTS 01:14:49 +02:31
 3.  3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne    01:15:00 +02:42
 4.  1968 Māris Stabiņš             Grundzāle  01:22:45 +10:27
 5.  4010 Sarmis Āboliņš            Strautiņi  01:25:17 +12:59
 6.  3696 Raivis Cekuls             Z/S"Saltup 02:10:05 +57:47
 7. 18049 Madis Haug                Võru       02:36:28 +84:10
M18 Course (2): 14 KP 6.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3762 Austris Kalniņš           Jaunsardze 01:01:26
VB Course (2): 14 KP 6.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  2698 Rubens Pāvils Šulcs       Smiltene   01:01:52
 2.  5064 Kaspars Lārmanis          Aumeisteri 01:13:03 +11:11
 3.  3767 Guntis Podnieks           Alūksne    01:39:51 +37:59
 4.  5019 Dainis Laicāns            Baisie eži 01:58:22 +56:30
 5.     0 Ģirts Udrass              Marienburg 02:02:35 +60:43
        0 Arvis Solims              NBS KS     DNF     
        0 Rolands Kašs              Alūksne    DQ      
RADA2 Course (2): 14 KP 6.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1065 Maret Vaher               Kobras     01:10:54
V55 Course (3): 14 KP 5.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1999 Aldis Lapiņš              Azimuts    01:04:59
 2.     0 Aigars  Dudelis           Azimuts OK 01:10:51 +05:52
 3.  3727 Viesturs Dandens          Gaujiena   01:24:19 +19:20
 4.  3757 Uldis Bertuks             Strautiņi  01:31:53 +26:54
 5.  4049 Ģirts Teilāns             Baisie eži 01:35:30 +30:31
 6.  1172 Jüri Merirand             Otepää     01:40:17 +35:18
 7.  4050 Jānis Frīdenbergs         Baisie eži 01:46:41 +41:42
 8.  4051 Agris Tomaševičs          Baisie eži 01:52:18 +47:19
        0 Juris Rudītis             OK Azimuts DQ      
V16 Course (3): 14 KP 5.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  4041 Uvis Sproģis              Jaunsardze 01:02:23
 2.  5049 Renārs Kļaviņš            RJCJD/Grun 01:05:17 +02:54
 3.  4039 Kristers Lārmanis         Jaunsardze 01:05:24 +03:01
 4. 227357 Kaspar Mill               OK Voru    01:28:11 +25:48
SA Course (3): 14 KP 5.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1977 Zanda Stabiņa             RJCJD      01:26:17
 2.  3733 Linda Vabulniece          Ape        01:31:36 +05:19
N18 Course (3): 14 KP 5.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 18504 Anita Laanejõe            Võru       01:10:37
    16499 Emma Joonas               Võru       DQ      
S45 Course (4): 12 KP 4.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3717 Daiga Krēsliņa            OK Pūznis  01:03:30
 2.  3684 Inese Žīgure              Ilzene     01:10:32 +07:02
 3.  1963 Gunta Dudele              Būdaskalns 01:17:36 +14:06
 4.  3700 Iveta Veļķere             Alūksne    01:23:36 +20:06
 5.  3695 Anda Lejasblusa           ind.       01:27:54 +24:24
 6.  4052 Sanita Sproģe             Gaujiena   01:39:35 +36:05
SB Course (4): 12 KP 4.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3782 Alla Jaunzema             Strautiņi  01:12:10
 2.     0 Linda Krēsliņa            Lejasciems 01:13:41 +01:31
 3.  4063 Dace Kārkliņa             Ilzene     01:52:33 +40:23
 4.  3776 Sindija Žīgure            Ilzene     01:54:08 +41:58
     4055 Aivita Kļečetņikova       Balvi      DNF     
S16 Course (4): 12 KP 4.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  4045 Marta Kalniņa             Jaunsardze 01:37:09
RADA4 Course (4): 12 KP 4.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
     4053 Rolands Puriņš            Poliklīnik DNF     
V65 Course (5): 9 KP 3.90 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  6600 Agris Kronbergs           Variņi     01:06:45
 2.  3601 Gunārs Auseklis           Individuāl 01:08:33 +01:48
N60 Course (5): 9 KP 3.90 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 24004 Tiina Rillo               -OK Voru   01:28:54
V14 Course (5): 9 KP 3.90 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 30592 Karl-Markus Janno         Võru       01:21:04
 2. 24065 Uku Joonas                Võru       01:21:05 +00:01
S14 Course (5): 9 KP 3.90 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Karlīna Vilciņa           Alūksne    01:10:35
 2.  5111 Anete Stabiņa             Jaunsardze 01:21:24 +10:49
S55 Course (5): 9 KP 3.90 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3723 Ārija Bertuka             Strautiņi  01:06:41
VC Course (6): 9 KP 3.90 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3703 Armands Lūkins            Lejasciems 00:55:02
 2.     0 Jānis Supe                Alūksne    00:58:12 +03:10
 3.  3735 Mairis Rāts               Veclaicene 00:58:56 +03:54
 4.     0 Artūrs Strakšs            Alūksne    01:20:40 +25:38
 5.     0 Emīls Strodāns            Alūksne    02:25:45 +90:43
 6.     0 Ralfs Strodāns            Alūksne    02:26:16 +91:14
SC Course (6): 9 KP 3.90 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  4017 Margita Grīnberga         Alūksne    01:01:46
 2.  3697 Astrīda Grīnberga         Lattelecom 01:01:55 +00:09
 3.  5063 Sanita Lārmane            OK AZIMUTS 01:11:46 +10:00
 4.     0 Ance Strakša              Alūksne    01:31:38 +29:52
 5.  3605 Evita Zeile               Alūksne    01:35:02 +33:16
 6.  2780 Sarmite Sild              Võru       02:22:52 +81:06
 7.     0 Kerttu Hallist            OK Voru    02:22:55 +81:09
 8.     0 Baiba Strodāne            Alūksne    02:25:53 +84:07
VH Course (7): 7 KP 2.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Reinis Gmireks            Gulbene    00:58:09
SH Course (7): 7 KP 2.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Gerda Gmireka             Alūksne    00:57:22
 2.     0 Vita Vērdiņa              Alūksne    01:17:40 +20:18
 3.     0 Anda Cekule               Z/S "Saltu 02:04:33 +67:11
V12 Course (7): 7 KP 2.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Pēteris Supe              Alūksne    00:46:18
 2.  5201 Pēteris Nulle             OK AZIMUTS 00:54:33 +08:15
 3. 17962 Eich Alvar Ramcke         Võru       01:14:39 +28:21
 4.  4061 Matīss Salmiņš            SK Lejasci 01:26:14 +39:56
 5.  4062 Miķelis Salmiņš           SK Lejasci 01:27:04 +40:46
S12 Course (7): 7 KP 2.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5097 Kitija Abula              Grundzāle  00:43:05
 2.  5205 Marta Morīte              Grundzāle  00:50:14 +07:09
V8 Course (7): 7 KP 2.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Roberts Zirdziņš          Grundzāle  00:45:04
 2.     0 Artūrs Kalniņš            Grundzāle  00:45:08 +00:04
 3.     0 Marsels Lūkins            Lejasciems 01:21:19 +36:15
 4.     0 Everests Lūkins           Lejasciems 01:24:02 +38:58
S8 Course (7): 7 KP 2.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Dārta Pauliņa             Grundzāle  00:45:40
#1 Course (VA,V35,RADA1): 20 KP 8.40 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.     0 Timo Palo                 OK Voru   VA         01:18:39
 2.     0 Mati Tiit                 OK Ilves  VA         01:20:30 +01:51
 3.     0 Nansen Palo               OK Voru   VA         01:28:39 +10:00
 4.   750 Sixten Sild               Võru      VA         01:28:48 +10:09
 5.  3777 Māris Vabulnieks          Ape       V35        01:31:01 +12:22
 6.  3609 Atis Andersons            Baisie ežiVA         01:36:11 +17:32
 7.  3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena  V35        01:38:21 +19:42
 8.  5192 Māris Zeiļuks             AL Mežs   VA         01:39:55 +21:16
 9.  4020 Aldis Sebris              OK Pūznis VA         01:45:14 +26:35
10.  4019 Jānis Umurs               NBS KS    V35        01:48:23 +29:44
     5188 Kaspars Abuls             OK AZIMUTSVA         DNF     
#2 Course (V45,M18,VB,RADA2): 14 KP 6.50 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  3762 Austris Kalniņš           JaunsardzeM18        01:01:26
 2.  2698 Rubens Pāvils Šulcs       Smiltene  VB         01:01:52 +00:26
 3.  1065 Maret Vaher               Kobras    RADA2      01:10:54 +09:28
 4.     0 Ilmārs Brikmanis          OK AzimutsV45        01:12:18 +10:52
 5.  5064 Kaspars Lārmanis          AumeisteriVB         01:13:03 +11:37
 6.  1965 Jānis Nulle               OK AZIMUTSV45        01:14:49 +13:23
 7.  3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne   V45        01:15:00 +13:34
 8.  1968 Māris Stabiņš             Grundzāle V45        01:22:45 +21:19
 9.  4010 Sarmis Āboliņš            Strautiņi V45        01:25:17 +23:51
10.  3767 Guntis Podnieks           Alūksne   VB         01:39:51 +38:25
11.  5019 Dainis Laicāns            Baisie ežiVB         01:58:22 +56:56
12.     0 Ģirts Udrass              MarienburgVB         02:02:35 +61:09
13.  3696 Raivis Cekuls             Z/S"SaltupV45        02:10:05 +68:39
14. 18049 Madis Haug                Võru      V45        02:36:28 +95:02
        0 Arvis Solims              NBS KS    VB         DNF     
        0 Rolands Kašs              Alūksne   VB         DQ      
#3 Course (V55,M60,V16,SA,S35,N18,RADA3): 14 KP 5.70 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  4041 Uvis Sproģis              JaunsardzeV16        01:02:23
 2.  1999 Aldis Lapiņš              Azimuts   V55        01:04:59 +02:36
 3.  5049 Renārs Kļaviņš            RJCJD/GrunV16        01:05:17 +02:54
 4.  4039 Kristers Lārmanis         JaunsardzeV16        01:05:24 +03:01
 5. 18504 Anita Laanejõe            Võru      N18        01:10:37 +08:14
 6.     0 Aigars  Dudelis           Azimuts OKV55        01:10:51 +08:28
 7.  3727 Viesturs Dandens          Gaujiena  V55        01:24:19 +21:56
 8.  1977 Zanda Stabiņa             RJCJD     SA         01:26:17 +23:54
 9. 227357 Kaspar Mill               OK Voru   V16        01:28:11 +25:48
10.  3733 Linda Vabulniece          Ape       SA         01:31:36 +29:13
11.  3757 Uldis Bertuks             Strautiņi V55        01:31:53 +29:30
12.  4049 Ģirts Teilāns             Baisie ežiV55        01:35:30 +33:07
13.  1172 Jüri Merirand             Otepää    V55        01:40:17 +37:54
14.  4050 Jānis Frīdenbergs         Baisie ežiV55        01:46:41 +44:18
15.  4051 Agris Tomaševičs          Baisie ežiV55        01:52:18 +49:55
    16499 Emma Joonas               Võru      N18        DQ      
        0 Juris Rudītis             OK AzimutsV55        DQ      
#4 Course (S45,SB,S16,RADA4): 12 KP 4.70 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  3717 Daiga Krēsliņa            OK Pūznis S45        01:03:30
 2.  3684 Inese Žīgure              Ilzene    S45        01:10:32 +07:02
 3.  3782 Alla Jaunzema             Strautiņi SB         01:12:10 +08:40
 4.     0 Linda Krēsliņa            LejasciemsSB         01:13:41 +10:11
 5.  1963 Gunta Dudele              BūdaskalnsS45        01:17:36 +14:06
 6.  3700 Iveta Veļķere             Alūksne   S45        01:23:36 +20:06
 7.  3695 Anda Lejasblusa           ind.      S45        01:27:54 +24:24
 8.  4045 Marta Kalniņa             JaunsardzeS16        01:37:09 +33:39
 9.  4052 Sanita Sproģe             Gaujiena  S45        01:39:35 +36:05
10.  4063 Dace Kārkliņa             Ilzene    SB         01:52:33 +49:03
11.  3776 Sindija Žīgure            Ilzene    SB         01:54:08 +50:38
     4053 Rolands Puriņš            PoliklīnikRADA4      DNF     
     4055 Aivita Kļečetņikova       Balvi     SB         DNF     
#5 Course (V65,N60,V14,S14,S55,RADA5): 9 KP 3.90 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  3723 Ārija Bertuka             Strautiņi S55        01:06:41
 2.  6600 Agris Kronbergs           Variņi    V65        01:06:45 +00:04
 3.  3601 Gunārs Auseklis           IndividuālV65        01:08:33 +01:52
 4.     0 Karlīna Vilciņa           Alūksne   S14        01:10:35 +03:54
 5. 30592 Karl-Markus Janno         Võru      V14        01:21:04 +14:23
 6. 24065 Uku Joonas                Võru      V14        01:21:05 +14:24
 7.  5111 Anete Stabiņa             JaunsardzeS14        01:21:24 +14:43
 8. 24004 Tiina Rillo               -OK Voru  N60        01:28:54 +22:13
#6 Course (VC,SC,S65,RADA6): 9 KP 3.90 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  3703 Armands Lūkins            LejasciemsVC         00:55:02
 2.     0 Jānis Supe                Alūksne   VC         00:58:12 +03:10
 3.  3735 Mairis Rāts               VeclaiceneVC         00:58:56 +03:54
 4.  4017 Margita Grīnberga         Alūksne   SC         01:01:46 +06:44
 5.  3697 Astrīda Grīnberga         LattelecomSC         01:01:55 +06:53
 6.  5063 Sanita Lārmane            OK AZIMUTSSC         01:11:46 +16:44
 7.     0 Artūrs Strakšs            Alūksne   VC         01:20:40 +25:38
 8.     0 Ance Strakša              Alūksne   SC         01:31:38 +36:36
 9.  3605 Evita Zeile               Alūksne   SC         01:35:02 +40:00
10.  2780 Sarmite Sild              Võru      SC         02:22:52 +87:50
11.     0 Kerttu Hallist            OK Voru   SC         02:22:55 +87:53
12.     0 Emīls Strodāns            Alūksne   VC         02:25:45 +90:43
13.     0 Baiba Strodāne            Alūksne   SC         02:25:53 +90:51
14.     0 Ralfs Strodāns            Alūksne   VC         02:26:16 +91:14
#7 Course (VH,SH,V12,S12,V10,S10,V8,S8,RADA7): 7 KP 2.40 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  5097 Kitija Abula              Grundzāle S12        00:43:05
 2.     0 Roberts Zirdziņš          Grundzāle V8         00:45:04 +01:59
 3.     0 Artūrs Kalniņš            Grundzāle V8         00:45:08 +02:03
 4.     0 Dārta Pauliņa             Grundzāle S8         00:45:40 +02:35
 5.     0 Pēteris Supe              Alūksne   V12        00:46:18 +03:13
 6.  5205 Marta Morīte              Grundzāle S12        00:50:14 +07:09
 7.  5201 Pēteris Nulle             OK AZIMUTSV12        00:54:33 +11:28
 8.     0 Gerda Gmireka             Alūksne   SH         00:57:22 +14:17
 9.     0 Reinis Gmireks            Gulbene   VH         00:58:09 +15:04
10. 17962 Eich Alvar Ramcke         Võru      V12        01:14:39 +31:34
11.     0 Vita Vērdiņa              Alūksne   SH         01:17:40 +34:35
12.     0 Marsels Lūkins            LejasciemsV8         01:21:19 +38:14
13.     0 Everests Lūkins           LejasciemsV8         01:24:02 +40:57
14.  4061 Matīss Salmiņš            SK LejasciV12        01:26:14 +43:09
15.  4062 Miķelis Salmiņš           SK LejasciV12        01:27:04 +43:59
16.     0 Anda Cekule               Z/S "SaltuSH         02:04:33 +81:28

© Tak-Soft 2001-2016 http://www.tak-soft.com SIME:4.64 [2017.206] @ 2020.06.16. 22:51:11 OK ALUKSNE