Iveta Veļķere

Pirmdiena, 29 Oktobris 2018 20:02

NOSLĒDZIES HORIZONTS 2018

Izziņojot krietni sen iepriekš Horizonta noslēguma laiku, tika vērtēti faktori, lai nebūtu dikti vēls rudens, līdz ar to ļoti vēss vai sniegains sportiskām aktivitātēm, tāpat, lai pasākums nebūtu un nepazustu starp daudzjiem Latvijas 100 pasākumiem, kas prognozējami novembrī. Izvēle krita uz 27.oktobri, kas ibeigu beigās izrādījās vislietainākā un vēsākā diena, kāda šoruden bijusi :)

Un vēlreiz uzslava tiem, kas nenobijās, izturēja un pabeidza marķēto trasīti! Lai darbs, ko Vilnis ir ieguldījis būtu ar lielāku pievienoto vērtību, esam noņēmuši kontrolpunktus, bet visa marķētā distance joprojām pastāv un, tā kā ziņo jauku laiku, tad aicinām pieņemt izaicinājumu un izmantot to savu prasmju pārbaudei vai vienkārši pastaigai 3,5km garumā.  Karte saņemama pie Viļņa vai izdrukāma ŠEIT

Paldies arī visiem, kas rūpējās par atraktīvo gaisotni visa vakara garumā! Komandā ir spēks:)

Uz tikšanos jau jubilejas (XXV) 2019.gada sezonā ar 18 kārtām!

 

P.S. Lūgums uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. atsūtīt arī savas komandas uzņemtos foto pasākuma laikā - tās tiks izrādītas nākošās balles laikā:)

Sestdiena, 20 Oktobris 2018 20:05

PIE NOSLĒGUMA PASĀKUMA...

ORIENTĒŠANĀS SKRĒJIENS PA MARĶĒTO DISTANCI

 

Marķētās distances veikšana

Orientēšanās marķētā distancē nozīmē, ka apvidū ir izvietots marķējums, kurš kartē nav attēlots un dabā uz marķējuma visas distances garumā dažādās vietās ir izvietoti kontrolpunkti, kuru atrašanās vietu kartē ir jāatzīmē pašam dalībniekam. To izdara ar līdzi paņemto adatu, veicot tikai vienu dūrienu kartē!! (par diviem vai vairākiem dūrieniem kartē pie rezultāta tiks pieskaitīts maksimālais sods - 3 minūtes). Iegūtā vieta veidojas no uzrādītā rezultāta skrējienā un pieskaitītajām soda minūtēm (ja tādas ir) par neprecīzu kontrolpunkta atzīmēšanu kartē.

Soda minūtes tiek piešķirtas:

Precīzi atzīmēts KP vai kļūda līdz       1 mm –        0 min.

                                                             1 – 2 mm – 1 min.

                                                 2 – 3 mm – 2 min.      

         vairāk par 3mm vai vairāki adatas dūrieni – 3min.

Laiks un norise  

Sacensība risināsies ALŪKSNES – APES OK sezonas noslēguma pasākuma ietvaros 2018.gada 27.oktobrī netālu no Grūbes HES. Reģistrācija un sagatavošanās startam atpūtas kompleksā „Melderi”. Starts no pulksten 16.00, finišu slēdz pulksten 18.00.

Visi dalībnieki veic vienādu distanci, kuras aptuvenais garums 3,5 km. Starta intervāls starp dalībniekiem ne mazāks kā 2 minūtes.

Sacensības notiks ar Sport Ident un dalībniekam līdzi jābūt drošības jeb „spraužamajai „adatai“ kontrolpunkta vietas atzīmēšanai kartē. Dalībnieks atbildīgs par adatas saglabāšanu visā distances garumā. Ja kādu iemeslu dēļ kartē iztrūks adatas dūriens KP atzīmēšanai, pie rezultāta tiek pieskaitīts max sods 3 min.

Kā ierasts, pirms starta „jānotīra” SI, tad starta brīdī tas jāaktivizē starta stacijā, jāpaņem karte no tiesneša un var doties distancē (starta vieta kartē attēlota ar trīsstūrīti). Distance tiek veikta tikai un vienīgi pa marķējumu. Novirzīties no marķējuma nav atļauts. Marķējums ir uz zemes novietota nepārtraukta sarkanbalta plastikāta lenta.

Pirms starta tiesnesis uz kartes uzraksta dalībnieka vārdu un uzvārdu un vecumu. Dalībnieks skrienot pa marķējumu seko līdzi kartē tā novietojumam. Nonākot vietā, kurā atrodas kontrolpunkts, dalībnieks veic tikai VIENU dūrienu kartē ar adatu, tā atzīmējot viņuprāt kontrolpunkta atrašanās vietu un pēc tam turpina distanci un atzīmē kartē nākamos kontrolpunktus. Nonākot finišā (atzīmēts ar finiša karogu) dalībnieks atzīmējas finiša kompostierī un tiesnesim nodod savu sacensību karti. Rezultātu (SI karti) nolasīt jādodas uz telpām atpūtas kompleksā. Pēc visu dalībnieku finiša tiesneši izvērtē katra sportista karti un fiksē dūrienu (kp novietojuma) atzīmēšanas precizitāti un pieskaita pie rezultāta soda minūtes.

Vērtēšana un apbalvošana

Dalībnieku rezultāti tiks vērtēti sekojošās grupās: VS līdz 13g.; VS 14 – 16; VS; VS 45 – 59 g.v. un VS 60 gadi un vecāki. Augstāko vietu grupā ieņem tas dalībnieks, kura rezultāts (rezultāts distancē + soda laiks) ir mazākais.

          Atkarībā no dalībnieku skaita grupās ar nelielām balvām paredzēts apbalvot no 1 – 3 vietu ieguvējus!

 

LAI ĀTRS SOLIS UN PRECĪZA ORIENTĒŠANĀS DISTANCĒ!!!

Aizvadīta mūsu kluba organizētā orientēšanās sacensību „HORIZONTS” 2018.gada sezona. Krustu šķērsu ir tikuši izskrieti dažādi sacensību apvidi, arī uzmeklēti kontrolpunkti kaimiņu kārtās Igaunijā un Smiltenē.

Ir pienācis laiks atkal pabūt visiem kopā, tikai šoreiz, lai atskatītos uz orientēšanās sezonu kopumā un suminātu tos, kuri bijuši veiksmīgākie gan HORIZONTA sezonas vērtējumā, gan HORIZONTA „super” sērijā!

Tikšanās tiek izsludināta 27.oktobrī Apes novada „Grūbē” romantiskajā atpūtas mājā „Melderi”! Vietas visiem būs gana :)

PROGRAMMA

No pulksten 16 visiem interesentiem iespēja veikt ~3 km marķētu orientēšanās distanci (līdz noteikti nepieciešama adata, ieteicama būtu spraužamadata), starts no atpūtas mājas – būs arī veiksmīgāko apbalvošana! Būs pieejama arī pirtiņa.

Līdz pulksten 18.30 atgriešanās no distances un sacensībās nepiedalījušos dalībnieku ierašanās;

19 noslēguma vakara atklāšana, HORIZONTA sezonas laureātu sveikšana, atrakcijas, dejas, pirtī iešana un vakara pavadīšana omulīgā noskaņā!

Pasākuma norises vieta - ŠEIT

PROGRAMMA: 

-        par kulināriskām un citām labsajūtām jārūpējas pašiem (trauki būs uz vietas);

-        dalības maksa pieaugušajiem – 4,- EUR;

-        jauniešiem līdz 20 gadu vecumam ieskaitot – 2,- EUR;

-        par savu dalību noslēguma pasākumā vēlams informēt līdz 24.10. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai Ivetai 283 53 980, bet droši var pievienoties arī izlemjot pēkšņi un tūlīt!

UZ TIKŠANOS!

Pirmdiena, 10 Septembris 2018 18:52

TRIUMFS LATVIJAS ČEMPIONĀTĀ

Sveicam laureātus Latvijas čempionātā vidējā distancē stafetēs -

1.vietas ieguvējus VE stafetēs Miku Žagatu, Jāni Kūmu un Edgaru Bertuku,

bronzas ieguvējus:

V16 grupā - Kristeru Lārmani, Austri Kalniņu un Uvi Sproģi un

V170 grupā - Uldi Vērdiņu, Vilnis Veļķeri, Māri Vabulnieku!

 

Un otro gadu pēc kārtas vidējā distancē par Latvijas čempionu kļuva Edgars Bertuks!

 

Tas bija vienkārši lieliski! Jūs esiet labākie!

Foto - Ojārs Millers

 

Pirmdiena, 10 Septembris 2018 18:07

HORIZONTS 2018 FINIŠĒ

Pirms aicinām uz HORIZONTA pēdējo kārtu, sveicam laureātus Latvijas čempionātā vidējā distancē stafetēs -

1.vietas ieguvējus VE stafetēs Miku Žagatu, Jāni Kūmu un Edgaru Bertuku,

bronzas ieguvējus V16 grupā - Kristers Lārmanis, Austris Kalniņš un Uvis Sproģis un V170 grupā - Uldis Vērdiņš, VIlnis Veļķeris, Māris Vabulnieks! Tas bija vienkārši lieliski!!!

 

Horizonts Jūs gaidīs vienā no pirmajiem apvidiem, kurā ir risinājušās orientēšanās sacensības, bet distanču veidotājs atkal sola intrigu - esot sarūpēti pārsteigumi un sen neizmantotas vietas, tā, ka jābrauc baudīt skaistais mežs un pieņemt pēdējais 2018.gada Horizonta izaicinājums!

Pirmdiena, 03 Septembris 2018 22:42

KLUBU STAFETES 2018

Mūsu kluba divas komandas bija starp tām nepilnām 60 komandām, kas svētdien sacentās Pierīgas ātrajos mežos. Notikumi risinājās tā, kā tie risinājās, bet pārdzīvojumu, liekas, ka netrūka nevienam! Paldies visiem par dalību šajā visas Latvijas orientieristu forumā un par cīņām distancē par katru minūti. Prieks gan par pirmās komandas 10.vietu (Jānis Veļķeris, Māris Vabulnieks, Edmunds Zvaigzne, Austris Kalniņš, Vilnis Veļķeris, Raivis Kalniņš, Marta Kalniņa, Margita Grīnberga, Līva Veļķere, Jānis Kūms), gan otrās komandas 24.vietu (Atis Dandens, Kristers Lārmanis, Uvis Sproģis, Viesturs Dandens, Līga Vabulniece, Linda Vabulniece, Roberts Gurovs, Iveta Veļķere, Sanita Sproģe, Toms Dandens). 

Kopā mēs varam!!!

Page 1 of 37